Dr inż. Monika Zielińska w 2012r. zdobyła z wyróżnieniem uprawnienia budowlane oraz odbyła praktykę przy kierowaniu robotami budowlanymi na obiektach wpisanych do rejestru zabytków. Od 2015r. prowadzi firmę INVEST CONSTRUCTION zajmującą się oprogramowaniem komputerowym wspomagającym budownictwo. Aktualnie prowadzi inwestorskie nadzory budowlane na obiektach zabytkowych. Ponadto czynnie uczestniczy w pracach o charakterze ekspertyz naukowo-technicznych.
Od 2014r. pracuje na Politechnice Gdańskiej. Główne tematy badań naukowych to diagnostyka i monitoring konstrukcji inżynierskich z ukierunkowaniem na obiekty zabytkowe. Badania koncentrują się głównie na opracowaniu skutecznych i niezawodnych systemów diagnostycznych konstrukcji budowlanych przy wykorzystaniu technik nieniszczących (NDT), a wśród nich między innymi metodą ultradźwiękową oraz metodą georadarową (GPR). W latach 2018-2021r. dr inż. Monika Zielińska była kierownikiem projektu badawczego PRELUDIUM finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Współautorka patentu pt. Sposób wyznaczania granicy między ośrodkami stałymi, z których jeden zawiera inkluzję, zwłaszcza w obiektach budowlanych.
Dr inż. Monika Zielińska w 2012r. zdobyła z wyróżnieniem uprawnienia budowlane (nr WAM/0131/OWOK/12) oraz odbyła praktykę przy kierowaniu robotami budowlanymi na obiektach wpisanych do rejestru zabytków.
Główne doświadczenie, zarówno teoretyczne jak i praktyczne, skupia się w obszarze obiektów zabytkowych.
Od 2015r. prowadzi firmę INVEST CONSTRUCTION zajmującą się oprogramowaniem komputerowym wspomagającym budownictwo. Aktualnie prowadzi inwestorskie nadzory budowlane na obiektach zabytkowych, dzięki czemu może systematycznie obserwować problemy, jakie pojawiają się przy tego rodzaju obiektach i przełożyć swoją wiedzę teoretyczną na aspekty praktyczne. Ponadto czynnie uczestniczy w pracach o charakterze ekspertyz naukowo-technicznych rozwiązując problemy pojawiające się w obiektach zabytkowych. Od 2014r. dr inż. Monika Zielińska pracuje w Katedrze Technicznych Podstaw Projektowania Architektonicznego na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej. Rozprawę doktorską w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych zatytułowaną „_Diagnostyka i obrazowanie wewnętrznej struktury elementów konstrukcji budowlanych z zastosowaniem transmisyjnej tomografii ultradźwiękowej.” obroniła z wyróżnieniem na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej w październiku 2020r.
Autorka ponad 40 publikacji oraz ekspertyz o charakterze naukowym w tym między innymi:
W latach 2018-2021r. dr inż. Monika Zielińska była kierownikiem projektu badawczego PRELUDIUM pt. Ocena algorytmów ultradźwiękowej tomografii transmisyjnej w kontekście przydatności do obrazowania stanu zachowania konstrukcyjnych elementów drewnianych i murowych, finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Badania prowadzone na obiektach zabytkowych stały się przyczynkiem do objęcia ochroną patentową własności intelektualnej zatytułowanej Sposób wyznaczania granicy między ośrodkami stałymi, z których jeden zawiera inkluzję, zwłaszcza w obiektach budowlanych, której współautorem jest dr inż. Monika Zielińska. Wyniki prowadzonych badań są systematycznie publikowane w czasopismach z listy JCR (m.in. Construction and Building Materials, Materials, Measurements, Journal of Applied Geophysics) oraz wygłaszane na międzynarodowych konferencjach.
Obszar działalności: kraj (działalność prowadzona jest na terenie całego kraju)